ایده های طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی , طراحی دکوراسیون ویلا , طراحی دکوراسیون رستوران , طراحی دکوراسیون کافی شاپ , طراحی دکوراسیون اداری , طراحی دکوراسیون داخلی منزل , ایده های طراحی دکوراسیون داخلی منزل

ایده های طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی , طراحی دکوراسیون ویلا , طراحی دکوراسیون رستوران , طراحی دکوراسیون کافی شاپ , طراحی دکوراسیون اداری , طراحی دکوراسیون داخلی منزل , ایده های طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی , طراحی دکوراسیون ویلا , طراحی دکوراسیون رستوران , طراحی دکوراسیون کافی شاپ , طراحی دکوراسیون اداری , طراحی دکوراسیون داخلی منزل , ایده های طراحی دکوراسیون داخلی منزل

پیوندهای روزانه

طراحی دکوراسیون داخلی منزل , طراحی دکوراسیون منزل , طراحی داخلی منزل

تشریفات شب آرا نور | شنبه, ۱۳ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ

طراحی دکوراسیون داخلی منزل , طراحی دکوراسیون منزل , طراحی داخلی منزل : شرکت بارمان طراحان پارس با سابقه ای طولانی و نمونه کارهای جذاب برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما ایده های جدیدی دارد. ، در این مقاله به برخی از موارد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل پرداخته ایم. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این زمینه می توانیدبا کارشناسان ما در شرکت بارمان طراحان پارس تماس حاصل فرمائید :


تلفن : ۸۸۳۷۷۴۱۲   و ارتباط مستقیم با مدیریت : ۰۹۱۲۷۰۹۶۸۰۳


شاید شما هم برایتان اتفاق افتاده باشد که بخواهید دکوراسیون اتاقتان را بهترین شکل ممکن تغییر دهید.چندین بار میز قهوه تان را تغییر دادید یا از گران ترین وسیله ها استفاده کرده اید ولی بازهم طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما دلچسب و مطلوب نیست.

باید دقت کنید که اگر نتوانید این اشیاء و وسایل را در جای خود و با تناسب کافی نچینیم نمی توانیم طراحی درست و تاثیرگزار را عملی کنیم.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل بارمان طراحان پارس

با دانستن یک کسر ساده شما می توانید مطمئن شوید که طراحی دکوراسیون داخلی خود را به صورت صحیحی انجام داده اید یا خیر.البته این کسر ساده در خیلی از موارد مانند پوشش شومینه ، تقسیم پرده ها ، کاغذ دیواری و…. تاثیر پذیر است.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

۱)زمانی که پرده ها را بررسی می کنید باید فاصله لبه های پنجره تا دیوارد یک سوم پنجره باشد. شومینه و پوشش آن نیز باید به اندازه یک سوم دیوار باشد.وسایلی را که می خواهید بالای مبل و تختخواب باشند باید حدود دو سوم مبل یا تختخواب باشند.

۲)مردم زیادی را می بینیم که برای خانه های خود از قالیچه های خیلی کوچک و کاناپه های بزرگ استفاده می کنند. این در حالی است که باید از فضای منزل شما حدود دو سوم به فضا مبل و یک سوم خالی برای رفت و امد اختصاص داشته باشد.

۳)اگر اتاق شما کوچک است می توانید از یک میز ارایش بزرگ استفاده کنید البته در صورتی که اطراف آن را با وسایل بزرگ ، شیک و قیمتی پر کنید و رنگ دیوار تیره را نیز انتخاب نمایید.

۴)خیلی از افراد در اتاق بزرگ از یک چلچراغ کوچک استفاده می کنند که اینکار واقعا اشتباه است. باید قطر اتاق را بدست بیاورید اینکار با دو برابر کردن عرض اتاق بدست می آید. قطر اتاق شما هر قدر به متر بود چلچراق شما هم باید به همان میز به سانتی متر باشد.

۵)برای گل آرایی هم می توان از این قانون دو سوم استفاده کرد.اندازه گلدان باید به یک سوم ارتفاع فضای باشد که در دسترس است.

۶)زمانی که می خواهید حاشیه های کاغذ دیواری را بچسبانید باید ارتفاع دیوارها را در نظر بگیرید و آنها را اندازه گیری کنید و در نهایت بر سه تقسیم نمایید.نصب حاشیه ها باید در فاصله یک سوم از بالا و دو سوم از پایین صورت بگیرد.

نکات اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

اگر می خواهید در یک فضا حس هماهنگی و انسجام را به وجود بیاورید باید اجزای که وجود دارد هماهنگی لازم را پدید بیاورید.سبک های در طراحی دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد که می توانند به ما کمک کنند تا چنین حسی را در فضا پدید بیاوریم.اما این اصول شامل چه قوانینی می شود؟ در

سبک های طراحی دکوراسیون داخلی منزل

ادامه این مطلب ما ۵ سبک را برای شما تشریح کرده ایم . با بارمان طراحان پارس در ادامه مطلب همراه باشید.

۱)سبک مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی

وقتی از سبک مدرن صحبت می کنیم یعنی از دیگری از گذشته خبری نیست. سبک به صورت ساده و تقریبا بدون تزئینات است و معمولا تصویری با نقش های پیچیده و بدون طرح را ارائه می دهد.

طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون منزل

 • برای فضاهای که کوچک هستند می توان از این سبک استفاده کرد تا آنها را بزرگتر نشان دهیم.
 • در این سبک از طرح ها و رنگ های متنوع استفاده نمی شود و به جای آن از طرح های مینیمال و بافتهای این چنینی استفاده می شود.
 • در سبک مدرن از تزئینات زیاد جلوگیری می شود و معمولا بدون جزئیات و ظاهری ساده است.
 • شما در این سبک شاهد تقارن نیستند و همیشه تعادل سبب می شود بین بافت و طرح ها و وسایل هماهنگی ایجاد گردد.
 • رنگ ها به صورت طبیعی استفاده می شود و یا در فضاهای که به صورت مدرن طراحی شده اند می توانید طیفی از رنگ های خنثی را ببینید.

۲) سبک معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی

در این از هیچ قانونی پیروی نمی کند و به زمانی بستگی دارد که در آن تولید می شود حتی در سبک مدرنیستی هیچ سبک و روشی جای ندارد.این نوع سب بیشتر کثرت گرا است و علاوه بر آن طراحی این سبک با توجه به آینده نیز می باشد.

 • بیشتر اشکالی که در این سبک استفاده می شوند خام هستند و رنگ ها نیز با تیزبینی انتخاب می شوند تا بتوانند هر نظری را به خود جذب کنند. ولی در حالت کلی می توان همه چیز را ابتدایی ، ساختاری و بی پیرایه انتخاب و استفاده کرد.
 • در اجزای سبک معاصر دکوراسیون داخلی باید به پس زمینه ها توجه کرد. باید به فضاهای خالی بین مبل ها ، بخش های فوقانی ، روی دیوارها به اندازه فضاهای پر شده از وسایل اهمیت داد.
 • همیشه وسایلی و مبل های که در این سبک دیده می شوند منحصر به فرد و خاص می باشند.البته می توان در کنار آنها از مبل های با ظاهر و جنس طبیعی هم استفاده کرد.
 • به صورت اجمالی باید خطوط های هندسی به صورت صاف ، روشن و واضح باشند که برخی از این خطوط هم می توانند به گونه ی منحنی دیده شوند و موجب ایجاد تنوع در محیط شوند.

۲) سبک سنتی در طراحی دکوراسیون داخلی

این سبک سبب می شود که طراحی دکوراسیون داخلی منزل بسیار آرامش بخش باشد و در آن بی نظمی دیده نمی شود.در این سبک جزیئات به خوبی رعایت شده و موجب حفظ ثبات می شود.

 • معمولا مبل های که در چنین سبکی استفاده شده اند بازسازی می شوند و مبل های هستند که میخواهیم برای بار دوم از آنها استفاده کنیم.
 • این سبک جایی برای ایجاد وضعیت متقارن است و همه چیز تقریبا به صورت جفت است.معمولا وسایلی استفاده شده پرنقش و نگار هستند و لبه های آنها نیز منحنی می باشند.
 • در مبل ها و پرده های که در این سبک استفاده می شود طرح ها و رنگی های با وضعیتی ختثی وجود دارد که زیاد جلب توجه نمی کند.

۴) سبک صنعتی در طراحی دکوراسیون داخلی

برای چنین سبکی باید یک فضای گسترده داشته باشیم زیرا این سبک ریشه در ساختمان های بزرگ داشته مثل سوله ها، کارخانه ها و انبارها . اتاق های که هر کدام برای چند منظور ، مانند آشپزخانه و اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری استفاده می گردند.

می توانیم این گونه بگوییم که یکی از موادی که همیشه در سبک صنعتی وجود دارد فلز می باشد. معمولا در چنین سبکی از چوب های خشن، آهن و در کل مصالح صنعتی استفاده می شود.

 • اشیا و وسایلی که به نظر غیرکاربردی هستند در سبک صنعتی رنگ و رویی جدیدی به خود می گیرند و به عنوان یک عنصر کاربردی شناخته می شوند. جعبه های چوبی در چنین سبکی به میز تبدیل می شوند و نردبان های کهنه نقش قفسه را به خود می گیرند و کمدهای فلزی هم جایگاه انبار برای وسایل دارند.
 • در اتاق صنعتی هیچ چیزی وجود دارد که بتوان روی آن تصور کرد.زیرساخت ها در چنین سبکی معمولا نمایان هستند و حتی می توان اسکلت ساختمان ها و مجراهای داخلی آن را دید.
 • این سبک ساده و بی تظاهر است و علاوه بر اینها جنبه شیکی داشته است.
 • احساسات در چنین سبکی دخیل می شوند .
 • به دلیل استفاده از مصالح ساده می تواند نسبت به سبک های دیگر مقرون به صرفه باشد.

۵) سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی

اگر بخواهیم این سبک را در یک جمله تعریف کنیم باید بگوییم این سبک در واقع همان سبک سنتی غربی می باشد که با کمی رنگ و روی عصر معاصر ترکیب شده است. این سبک ها بسیار دلنشین هستند و جذابیت فوق العاده ی داشته است.
با دیدن این سبک ها می توان گرما و راحتی خانه های دوران کودکیمان را بخاطر آوریم . سبک کلاسیک تداعی تصاویر زیبا و سبک مجلل قرن های ۱۸ و ۱۹ میلادی می باشد.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی